Ödeme Seçenekleri

Ödeme seçenekleri alanında ORYA müşterileri için hem güvenli alışveriş sağlayan hemde hızlı ve kullanımı kolay yöntemleri tercih ediyor. Ödeme Seçenekleri arasından tercih ettiğiniz yöntemi kullanarak altın alışverişlerinizi güvenle yapabilirsiniz. Sunduğumuz güvenli Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın altında bir anahtar vardır. Bu anahtar, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğini işaretidir.

Ödeme Seçenekleri: Kredi Kartı ile Ödeme

Kredi Kartı ile ödeme günümüzde dünyada standart hale gelmiş olan güvenlik ve hukuki altyapısına sahip olmasından dolayı e-ticarette de en çok kullanılan ödeme aracıdır. Müşterilerimizin bireysel ihtiyaçları doğrultusunda kredi kartları pratik bir ödeme yöntemi olduğu için Orya Kuyumculuk ödeme seçenekleri arasında bulunmaktadır.

Geleneksel ticaret ile alışveriş yapan müşterilerimiz dilerlerse kredi kartlarına eklenen ilave özellikler den biri olan sanal kartı da tercih edebilirler.

Ödeme Seçenekleri: Sanal Kart ile Ödeme

Sanal Kart ana kredi kartına bağlı olan ancak kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenli kodu farklı olan bu karta tüketiciler almak istedikleri ürünün ederi kadar olan parayı ana kredi kartı limitlerinde transfer ederek alışverişlerini yüksek bir güvenlik marjı içinde tamamlayabilirler.

Sanal kart, adından da anlaşılabileceği üzere sanal bir üründür, fiziksel formu yoktur. Bazı bankalar kullanıcıların isteğine yönelik olarak plastik veya kartondan yapılmış gerçek kart benzerinde sanal kart gönderirler.

Sanal kartın limitini tüketici belirler. Yüksek limitli bir kredi kartınız olduğunu düşünelim. İnternet üzerinde alışveriş artık geçmişe göre çok daha güvenli olsa da emin olmadığınız bir siteden alışveriş yapmak istiyor olabilir ya da sitenin güvenliğinden emin olsanız da yüksek limitli kartınızı internet de herhangi bir şekilde kullanmak istemiyor olabilirsiniz.

Bu durumda sanal kart sizin için idealdir. Sanal kartı kredi kartından ayıran en önemli özellik, fiziksel bir kart olmadığı için internet haricinde kullanılamamasıdır.

Sanal Kart Nasıl Alınır?

Sanal kart almak için ilk önce hali hazırda müşterisi olduğunuz banka ile telefon ya da internet bankacılığı aracılığıyla iletişim kurmanız gerekiyor. Bankanızla irtibata geçtikten sonra ilk olarak sıfır limitli bir sanal kart oluşturabilirsiniz. Daha sonra limitinizi, kullanmak istediğiniz miktara getiriyorsunuz. Örnek vermek gerekirse internet üzerinde yapacağınız 1500 TL tutarında bir alışveriş için sanal kart limitinizi 1500 TL’ye çıkartıp ve ya Mail Order yöntemi ile ya da Online Kredi Kartı alışveriş yöntemi ile siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri: Havale/EFT ile Ödeme

Havale işlemleri aynı bankadan olduğu için istediğimiz zaman aralığında gerçekleştirebilirsiniz. Havale işlemlerini IBAN no ya da hesap numarasıyla yapmak mümkün oluyor. Mobil uygulamadan bile rahatlıkla yapabileceğimiz havale işlemleri maksimum bir kaç dakika sürecektir.

EFT ile işlem yapmak için IBAN’ı ya da hesap numarasını, göndereceğiniz banka adını, şubesini ve ödeme yapacağınız kişinin kimlik numarasını yazmanız yeterli oluyor. Şubeden yapabileceğimiz gibi ATM’lerden, internet üzerinden ve mobil uygulamalardan da ödeme göndermek mümkün. Eğer ATM’den gönderim işlemi gerçekleştirmek istiyorsak, para gönderme seçeneğini ve neden gönderdiğimize dair ufak bilgiyi girmeniz gerekiyor.

Kapıda Ödeme

Kapıda ödeme, tüketicinin bir kargo şirketi aracılığıyla ürün kendisine ulaştığında ödeme yapması anlamına gelir. Ödemeler çoğu zaman nakit yapılmakla beraber kredi kartıyla ödeme alan kargo şirketleri de vardır. Gelişen teknolojiyle birlikte dijital bir imzanın ardından ürün teslim edilir.

Elektronik Cüzdan

Elektronik cüzdan, fiziksel cüzdana benzer şekilde banka kartı numaraları, elektronik para ile sahibinin kimliğini ve iletişim bilgilerini taşımaktadır. Üzerine para yüklenebilen bir kart olduğundan önceden para yükleyerek Orya Kuyumculuk’tan yapacağınız alışverişlerinizde banka kartına ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz.

İYZİCO

Orya Kuyumculuk üstün güvenlik hizmeti veren İyzico altyapısı ile entegre olarak çalışmaktadır. İyzico bireysel ve kurumsal binlerce müşterisine ödeme altyapısı ve satış sonrası destek hizmeti sunan, BDDK ve PCI-DSS lisanslarına sahip bir finans teknolojileri şirketidir.

İyzico hakkında detaylı bilgi almak isterseniz web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Ödeme öntemlerinin ingilizce sayfasına yönlendirilmek için Payment Methods ziyaret edebilirsiniz.

ödeme seçenekleri
ödeme seçenekleri