fbpx

Sade Kolyeler Orya Kuyumculuk takı kategorilerinde sizleri bekliyor. Altın Tasarımlı Sade Kolyeler En Şık Kolye Modelleri Orya Kuyumculuk koleksiyonlarında sunuyoruz. Şıklığınız Orya Kuyumculuk sayfalarındaki zarafet dolu modelleri ile tamamlanıyor. Altın, inci, elmas, safir, yakut, zümrüt, pırlanta gibi değerli taşlar ve madenler kullanılarak hazırlanan kolye modelleri, tasarımları ile de aklınızı başından alacak.

İngilizce de “Plain Necklaces” anlamına gelen, bir takı aksesuar ürünü olarak olarak, boyuna asılan bir takı çeşididir.

Gün içinde kullanabileceğiniz minimal modellerden, davetlerde kıyafetlerinizi tamamlayacak daha gösterişli altın kolye tasarımları Orya online altın alışveriş sitesinde beğeninize sunuyoruz.

Orya sade tasarımlı kolyeler günün her anında sizlerle birlikte ışıltınızı çevrenize saçmanızı kolaylaştırıyor.

Sade Kolye Modelleri

Sade Kolye Çeşitleri değerli madenler, değerli taşlar veya sıradan malzemelerden yapılmış, boyna takılan takılara verilen genel isimdir. Kolyeler en basit haliyle, bir zincir veya sicim üzerine geçirilmiş taşlardan veya kolye uçlarından meydana gelirler.

Pek çok değerli taş veya sikkeden yapılmış geniş kolyelere gerdanlık denir. Değerli malzemelerden yapılmış tasarım kolyeler mücevher kategorisine girerler. Kolye kavramı Türkçeye, aynı anlama gelen Fransızca collier sözcüğünden geçmiştir.

Orya’nın zengin tasarım kolyeler çeşitleri arasında hem kendiniz, hem de sevdikleriniz için mutlaka uygun fiyatlı kolye modelleri bulacaksınız. Orya Kuyumculuk takı modelleri Altının En Şık Hali

Sade Kolye ve Altın Hakkında Genel Bilgi

Altın değeri altının saflığı ile belirlenir, 24K (Ayar) değerinde, 999,9 saflığına sahip ve içinde başka metal ve/veya element barındırmayan altına saf altın denir.
Dünya’ da altının saflığı için kullanılan ölçü birimi Karat’ tır. 1 Karat 1/24 saflıkta olup, saf altın bu nedenle 24 karattır.

Saf altın yani 24K altın mücevher olarak kullanmak için yumuşak olduğundan gümüş, nikel, bakır gibi farklı metaller ile karıştırılarak sertliği artırılmaktadır.
18K, 24 karat içerinde 18 karatın saf altın ve geri kalan 6 karatın ise başka metallerden oluştuğunu ifade etmektedir.

Ayrıca, 19. yüzyılda, altının değerini ifade etmek için “binler” sistemi geliştirilmiştir. Örneğin 18 karat altın 750 olarak tanımlanmakta olup, 750’ si saf altını kalan 250’lik bölüm ise diğer metalleri ifade eder.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Sade Kolyeler Orya Kuyumculuk takı kategorilerinde sizleri bekliyor. Altın Tasarımlı Sade Kolyeler En Şık Kolye Modelleri Orya Kuyumculuk koleksiyonlarında sunuyoruz. Şıklığınız Orya Kuyumculuk sayfalarındaki zarafet dolu modelleri ile tamamlanıyor. Altın, inci, elmas, safir, yakut, zümrüt, pırlanta gibi değerli taşlar ve madenler kullanılarak hazırlanan kolye modelleri, tasarımları ile de aklınızı başından alacak. İngilizce de “Plain Necklaces” anlamına gelen, bir takı aksesuar ürünü olarak olarak, boyuna asılan bir takı çeşididir. Gün içinde kullanabileceğiniz minimal modellerden, davetlerde kıyafetlerinizi tamamlayacak daha gösterişli altın kolye tasarımları Orya online altın alışveriş sitesinde beğeninize sunuyoruz. Orya sade tasarımlı kolyeler günün her anında sizlerle birlikte ışıltınızı çevrenize saçmanızı kolaylaştırıyor.

Sade Kolye Modelleri

Sade Kolye Çeşitleri değerli madenler, değerli taşlar veya sıradan malzemelerden yapılmış, boyna takılan takılara verilen genel isimdir. Kolyeler en basit haliyle, bir zincir veya sicim üzerine geçirilmiş taşlardan veya kolye uçlarından meydana gelirler. Pek çok değerli taş veya sikkeden yapılmış geniş kolyelere gerdanlık denir. Değerli malzemelerden yapılmış tasarım kolyeler mücevher kategorisine girerler. Kolye kavramı Türkçeye, aynı anlama gelen Fransızca collier sözcüğünden geçmiştir. Orya'nın zengin tasarım kolyeler çeşitleri arasında hem kendiniz, hem de sevdikleriniz için mutlaka uygun fiyatlı kolye modelleri bulacaksınız. Orya Kuyumculuk takı modelleri Altının En Şık Hali

Sade Kolye ve Altın Hakkında Genel Bilgi

Altın değeri altının saflığı ile belirlenir, 24K (Ayar) değerinde, 999,9 saflığına sahip ve içinde başka metal ve/veya element barındırmayan altına saf altın denir. Dünya’ da altının saflığı için kullanılan ölçü birimi Karat’ tır. 1 Karat 1/24 saflıkta olup, saf altın bu nedenle 24 karattır. Saf altın yani 24K altın mücevher olarak kullanmak için yumuşak olduğundan gümüş, nikel, bakır gibi farklı metaller ile karıştırılarak sertliği artırılmaktadır. 18K, 24 karat içerinde 18 karatın saf altın ve geri kalan 6 karatın ise başka metallerden oluştuğunu ifade etmektedir. Ayrıca, 19. yüzyılda, altının değerini ifade etmek için “binler” sistemi geliştirilmiştir. Örneğin 18 karat altın 750 olarak tanımlanmakta olup, 750’ si saf altını kalan 250’lik bölüm ise diğer metalleri ifade eder. Sade kolye modelleri hemen hemen her kadının favorilerinden biridir ve pek çok şekilde karşımıza çıkmaktadır. Küpeler, yüzükler, bilezikler ve kolyeler takıların en önemli parçaları olarak kabul edilir. Boynu süsleyen sade kolyeler, kadınların en hassas kısımlarından biri ve her kadının en sevdiği mücevherlerden biridir. Orya Kuyumculuk olarak, çeşitli tarz ve ihtiyaçlara hitap edecek şekilde tasarlanan altın kolye modellerinin en moda tasarımlarını tek tıkla satın alabilirsiniz. Ayrıca üzerinizde ışıldaması için özenle hazırlanmış sade kolye koleksiyonlarını beğeninize sunuyoruz. Pozitif ve özel hissettiren Orya Kuyumculuk kolye modellerinde, tüm kadınların kombinlerini tamamlayan en güzel takılar bulunuyor.

Altın Kolye Modelleri

Firmamızda çok sayıda altın takılar özel işçilikle tasarlanmakta ve her zevke uygun modeller oluşturulmuştur. Bu sayede hemen hemen tüm kadınlar firmamız aracılığıyla istediği tarzdaki ürünleri daha kolay bulabilmektedir. Son yıllarda özellikle sade altın kolyeler ve sade zincir kolyeler stillerimiz oldukça popüler olmuştur. Her kıyafet ile harika uyum sağlayan özgün altın kolye stilleri sunuyoruz. Üstün kalitesi ve güvenilirliği ile kendine değer veren kadınlara altın tasarımlar sağlıyor ve bu ürünlerle kombinasyonlarınızı en iyi şekilde tamamlama imkanı sağlıyoruz. Zarafet, şıklık ve kaliteyi bir araya getiren Orya ürünleri, kendini seven kadınlar için bir alışkanlık haline geldi. Özellikle sade taşlı kolyeler ile tarzınıza değer katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sade kolyeler arasında altın baget, değerli taşlı altın, nazar boncuklu altın, kalp altın ve melekler sıklıkla tercih edilmektedir. Dilerseniz özel günlerinizde uyum sağlayacak lüks takılar veya günlük kullanım için tarzınızı tamamlayan tasarımlarda bulabilirsiniz. 

Sade Kolye Modelleri

Sade kolye modelleri son dönemlerde herkes tarafından seviliyor, çünkü kolay kullanımı ve fiyatları çok uygun oluyor. Ayrıca sade tasarımlı kolyeler hemen hemen her kıyafetle harika görünüyor. İster taşlı kolye modelleri olsun ister taşsız kolyeler olsun, sade kolye tasarımları her ortamda sizi bir adım öne taşır. Zarafet sembolü minimal kolye modelleri de günümüzde çok tercih edilen ürünlerdir.

Sade Kolye Fiyatları

Sade kolye fiyatları her model için değişir, çünkü kolye fiyatlarını etkileyen pek çok unsur söz konusudur. Ana faktörlerin başında kullanılan malzeme gelir. Kullanılan malzeme altın olduğunda, işçiliği, gramı varsa pırlanta gibi üzerinde bulunan değerli taşlar şeklinde sıralanabilir. Bununla birlikte tasarım yapısı da kolye fiyatları üzerinde oldukça etkilidir. Son trendlere göre tasarlanmış çizgilere ve desenlere sahip modern kolye tasarımları, her zaman çok daha popülerdir.  Siz de kendiniz ya da sevdiklerinizi sevindirmek için alabileceğiniz sade altın kolyeler ile keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz. Böylece hem kendinizi hem de sevdiklerinizi mutlu etme imkânına sahip olursunuz. Her bütçeye uygun kolye fiyatları modellerimiz arasında mevcuttur. Böylelikle güvenilir ve kaliteli altın mücevherlerimizden birini bütçenizi aşmadan satın alabilirsiniz.
sade kolye
Sade Kolye