fbpx

Tasarım Kolyeler Orya Kuyumculuk takı kategorilerinde sizleri bekliyor. Altın Tasarımlı Kolyeler En Şık Kolye Modelleri Orya Kuyumculuk koleksiyonlarında sunuyoruz. Şıklığınız Orya Kuyumculuk sayfalarındaki zarafet dolu modelleri ile tamamlanıyor. Altın, inci, elmas, safir, yakut, zümrüt, pırlanta gibi değerli taşlar ve madenler kullanılarak hazırlanan kolye modelleri, tasarımları ile de aklınızı başından alacak.

İngilizce de “Design Necklace” anlamına gelen, bir takı aksesuar ürünü olarak olarak, boyuna asılan bir takı çeşididir.

Gün içinde kullanabileceğiniz minimal modellerden, davetlerde kıyafetlerinizi tamamlayacak daha gösterişli altın kolye tasarımları Orya online altın alışveriş sitesinde beğeninize sunuyoruz.

Orya tasarımlı kolyeler günün her anında sizlerle birlikte ışıltınızı çevrenize saçmanızı kolaylaştırıyor.

Özel Tasarım Kolye Modelleri

Kolye Çeşitleri değerli madenler, değerli taşlar veya sıradan malzemelerden yapılmış, boyna takılan takılara verilen genel isimdir. Kolyeler en basit haliyle, bir zincir veya sicim üzerine geçirilmiş taşlardan veya kolye uçlarından meydana gelirler.

Pek çok değerli taş veya sikkeden yapılmış geniş kolyelere gerdanlık denir. Değerli malzemelerden yapılmış tasarım kolyeler mücevher kategorisine girerler. Kolye kavramı Türkçeye, aynı anlama gelen Fransızca collier sözcüğünden geçmiştir.

Orya’nın zengin tasarım kolyeler çeşitleri arasında hem kendiniz, hem de sevdikleriniz için mutlaka uygun fiyatlı kolye modelleri bulacaksınız. Orya Kuyumculuk takı modelleri Altının En Şık Hali

Tasarımlı Kolye ve Altın Hakkında Genel Bilgi

Altın değeri altının saflığı ile belirlenir, 24K (Ayar) değerinde, 999,9 saflığına sahip ve içinde başka metal ve/veya element barındırmayan altına saf altın denir.
Dünya’ da altının saflığı için kullanılan ölçü birimi Karat’ tır. 1 Karat 1/24 saflıkta olup, saf altın bu nedenle 24 karattır.

Saf altın yani 24K altın mücevher olarak kullanmak için yumuşak olduğundan gümüş, nikel, bakır gibi farklı metaller ile karıştırılarak sertliği artırılmaktadır.
18K, 24 karat içerinde 18 karatın saf altın ve geri kalan 6 karatın ise başka metallerden oluştuğunu ifade etmektedir.

Ayrıca, 19. yüzyılda, altının değerini ifade etmek için “binler” sistemi geliştirilmiştir. Örneğin 18 karat altın 750 olarak tanımlanmakta olup, 750’ si saf altını kalan 250’lik bölüm ise diğer metalleri ifade eder.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Tasarım Kolye

Tasarım kolye çeşitleri, boyuna asılan bir tür mücevherdir. Genellikle zincirler, inciler, mücevherler veya diğer doğal taşlar kullanılarak yapılırlar. Kolyenin uzunluğu değişebilir ve çeşitliliği, boynun ana kısmına uyan kısa bir kolyeden daha uzun bir boyun zincirine veya basit bir boncuk dizisine kadar değişebilir. Kabuklar, dişler, kemik ve boncuklar gibi çeşitli organik malzemelerden yapılmış basit bir kolye, dünyadaki ilk kültürlerde kullanılan takı formlarından biridir. Kolyeler, hangi malzemeden yapılmış olursa olsun, modaya uygun kıyafetleri tamamlayabilen harika zarif mücevherlerdir. Birçok insan güzelliğinden ve zarafetinden faydalanabilir. Herhangi bir kıyafetin heyecan verici ve çekici kısmı genellikle aksesuardır. Bu yüzden zaman zaman bu kadar güzel aksesuarlarla kıyafetlerinizi kombinlemek istemeniz çok normaldir. Geniş tasarım yelpazesine rağmen birçok kullanıcı hangi kolyeyi seçmeye çalışırken farklı trendler sergiliyor. Her iki ucunda da sevimli zincirlere asılan yusufçuk kolyeler veya dekoratif mücevherlerle modaya uygun ve feminen stilleri yakalamak uzun yıllardır popüler olmuştur. Birçok yaka kolye, hayat ağacı kolye grafiklerini kullanarak göz alıcı odak noktaları da oluşturabilir. Bu kolye tasarımı genellikle doğal, açık renkli veya bohem stil kombinasyonları ile en iyi şekilde görünür. Tek bir zincirden veya farklı katmanlardan oluşan takı tasarımı en popüler kolye stildir. Sade kolyeler ise gardıropta çok işlevli öğelerden biri olabilir. Orya tasarımları arasında pek çok kolye çeşidi var ve beklenmedik tasarımlar mücevher koleksiyonunuzun olmazsa olmazı olacak. Değerli mücevherler, elementler veya yıldız kolyeler ve hilal kolyeler olsun, her kıyafetle eşleşebilecek bir mücevher parçası her zaman olacaktır. Altın kolyeler ve altın kolye uçları çeşitli uzunluklarda mevcuttur, ancak bu boyutlar herkesin aynı görünüme sahip olacağını garanti etmez. Vücut ölçüsü, boyun kalınlığı ve uzunluğu ve hatta cilt tonu gibi farklı faktörlerin tümü kolyenin görünümünü belirleyebilir. Vücut şeklinize uygun bir kolye seçerek daha güzel bir duruş sağlayabilirsiniz.

Kolye Sayesinde Gelen Şıklık

Kolyelerin giyim trendi, ağırlıklı olarak Avrupa ve Amerika'daki moda takı tasarım tarzlarından etkilenmektedir. Diğer bir deyişle yaka azaldıkça kolye daha narin ve kompakt hale gelecektir. Ancak bu, moda trendinin yaka çizgisi daha yüksek olduğunda kolye takmayacağınız anlamına gelmez. Öte yandan etnik takı kategorisi, geleneksel kullanımının ötesine geçerek modern erkekler ve kadınlar tarafından bir moda aksesuarı olarak kullanılmaktadır. Tabii ki, bu takı tarzı sadece basit bir moda aksesuarı değil, aynı zamanda modaya uygun, gündelik veya şık elbiselerle de uyumlu olabilir. En popüler kolye stilleri, genellikle asılı kolye veya süslemelerle zincirli modellerdir. Ancak her zaman moda olan boncuk veya zincir kolyeler de tercih edilmektedir. Aslında, çeşitli malzemelerden yapılan çeşitli zincir kolyelerde en çok kullanılan malzemeler gümüş ve altındır. Piyasada sizin için doğru parçayı bulmayı zahmetsiz hale getiren birçok tasarım bulunmaktadır. Dolaba, herhangi bir kombinasyonu daha şık hale getirebilecek bir aksesuar koymak her zaman iyi hissettirir. Altın Kolyeler, koleksiyonunuzdaki en zarif mücevherlerden biridir. Farklı tarzlarda kıyafetler giymeyi seviyorsanız, takılarınızın kıyafetleriniz için ne kadar önemli olduğunu söylemenize gerek yok. Sonuçta, tek bir aksesuar bile görünüşünüzü değiştirebilir. Siyah katı bir elbise ve kalın bir inci kolye mükemmel bir eşleşme olabilir. Bu nedenle pek çok çeşit kolye vardır. Farklı zincir stilleri söz konusu olduğunda, kişisel zevkinizi vurgulamak için birçok seçenek vardır. Zincir stillerine göz atarken, malzeme türü, zincir detayları ve kolye genişliği ve uzunluğu gibi bazı faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Popüler zincir kolye stillerine ek olarak, boncuklu veya değerli taşlı kolyeler için çeşitli ip türleri de vardır. Kuyumcular genellikle incileri, boncukları ve mücevherleri kolyelere bağlamak için ipek kullanırlar. Boncuklu ve değerli taşlı kolyeler için kullanılan diğer malzeme türleri arasında hayvan tüyleri, deri gibi malzemeler bulunur. Kolyede kullanılan boncukların veya mücevherlerin boyutu da ipin kalınlığını belirleyebilir. Bu malzemeler arasından en uygun ürünü kendi tarzınıza göre seçebilirsiniz.

Tasarım Kolye Modelleri

Günlük tarz yaratmak isteyen bayanlar için uzun kolyeler takmak oldukça rahat bir stil ve sade bir görünüm sağlayabilir. Ancak görünümünüzü daha resmi ve klasik bir şekilde bir araya getiren şık bir aksesuar da olabilir. Diğer mücevherler veya saatlerle eşleştirmek kolaydır. Altın kolye modelleri seviyorsanız uzun bir kolye takı koleksiyonunuz için her zaman harika ve pratik bir seçimdir. En iyi yanı, herhangi bir moda tarzında takabilmeleri ve iş yerindeki kişilerin de bu aksesuarların güzelliğinden ve şıklığından yararlanabilmesidir. Bu uzun zincir kolye, resmi giyiminizi daha eksiksiz ve şık hale getirebilir ve ayrıca bol kıyafetlerle de eşleştirilebilir. İnci kolyelerin tasarımı çok cesur ve narin olsa da yine de renkli baskılı giysilerle kullanabilirsiniz. Kar tanesi kolyeler, grafik tişörtleri daha yenilikçi ve modaya uygun hale getirmek veya tek renkli kıyafetleri tamamlamak için mükemmel bir seçim olabilir. Yazlık kıyafetleri süslemenin bir başka iyi yolu da papatya kolye kullanmaktır. Herhangi bir kıyafetinizin daha çekici ve ilginç görünmesini istiyorsanız, bu model iyi bir seçim sunar. Seyahat ederken, müzik festivallerinde veya cesur tarzlarda bu görünüm plaj kıyafeti için doğru seçimdir. Ayrıca kelebek kolye takmak, hava açık olduğunda daha dikkat çekici hale getirebilir. Bu kolye oldukça büyülü bir görünüme sahip olduğu için baharı anımsatabilir. Ruh halinize ve kişiliğinize uygun sevimli ve sembolik bir şanslı kolye kullanarak şıklığınızı artırırken daha pozitif bir ruh hali yakalayabilirsiniz. Yaz kıyafetlerinizi daha özgür ve bohem yapmak için kehribar kolye de kullanabilirsiniz.

Kolye Seçerken Dikkat Edilecekler

Kolyeler genellikle çok hassastır ve üzerlerine asılan küçük kolyeler zevkinizi ikiye katlayabilir. Kişisel tarzınızı temsil eden bir kolye ucu seçebilirsiniz. Kolyenin doğru uzunluğunu seçmek, stilinizi ve aksesuarların kullanım alanını belirleyen faktörlerden biridir. Doğru uzunluğu seçmek ve doğru tasarımı seçmek tüm alışveriş sürecini kolaylaştırabilir. Ayrıca ayarlanabilir uzunlukta bir kolye seçerek daha çok yönlü ürünler tercih edebilirsiniz. Yüksek kaliteli zincirler, herhangi bir mücevher koleksiyonunun temeli olabilir. Farklı mücevher tasarımcıları hızla tüketicilerin en sevdiği moda aksesuarları haline gelse de, gümüş veya altın kolyeler her zaman en popüler seçimdir. Kolye alırken dikkat edilmesi gereken ilk şey malzemenin deri ile uyumudur. Takı katmanının ne kadar süre giyilebileceğini ve ne kadar uzun olması gerektiğini belirlemek ürünü kullanışlı hale getirebilir. Hiçbir boyun aynı büyüklükte değildir, bu nedenle kolyenin uzunluğu değişecektir. Ancak her bir kolye ucu vücut üzerinde belirli bir noktaya yerleştirildiğinde görünüm daha doğru olacaktır. Yaka kolye cilde sıkıca oturur ve köprücük kemiğinin üzerinde bükülür. Kolyeler doğru stillerle eşleştirildiğinde günlük giyiminizi daha farklı tarzlara genişletebilirler. Kolye her zaman ana aksesuar olsa da, giysinin yaka kısmı düşük olduğunda, zirkon taşlı kolye mükemmel bir siluet sağlayabilir. Elbette hem erkekler hem de kadınlar aksesuar kullanma eğilimindedir. Erkek kolye seçerken mutlaka omuz-boy oranına ve boyun uzunluğuna dikkat etmelisiniz. Bu nedenle vücut hatlarınıza uygun aksesuarları kullanabilirsiniz.

Tasarım Kolye Fiyatları

Bir kolye zinciri almaya karar verdiğinizde hangisinin size uygun olduğundan emin olamıyorsunuz çünkü çok fazla seçenek var ve buna göre fiyat etiketi değişiyor. Bir kolyenin fiyatı birçok değişkenle belirlenir. Tabii ki ana unsur takı yapmak için kullanılan malzemedir. Altın kolye satın almak, fiyat etiketini belirleyen ana faktörlerden biridir ve hatta kolyenin ayarına, ağırlığına ve hatta işçiliğine bağlıdır. Ayrıca nadir bulunan mücevherlerle işlenmiş yüksek fiyatlı mücevherler de bulabilirsiniz. Kolye modeli basit malzemelerle tasarlandığında daha avantajlı olabilir. Bu nedenle çok uygun fiyatlarla şık tasarımlarla karşılaşmak zor değildir. Doğru ürünleri doğru kıyafetlerle eşleştirmek, ucuz takıları bile sizin için anlamlı ve değerli hale getirebilir. Sizin için derin anlamı olan harf kolyeler kullanın ve bazen en değerli taşlar bile insanlara derin bir his verir. Orya'nın altın kolye tasarımları arasında amacınıza ve tercihlerinize odaklanarak seçimlerinizi daraltabilirsiniz.

Tasarım Kolye Eşleştirme Önerileri

Sıradan doğal taş kolyeler her zaman giysinin bir parçası olarak takılabilir. Bu kolyelerin çok yönlü tasarımı, görünümü şekillendirmek için bunları aksesuar ve kıyafetlerle kolayca birleştirmenize olanak tanır. Bu kolyeye şık bir görünüm kazandırmak için düz bir gömlekle eşleştirebilir, elbisenin alt kısmını isteğinize göre şekillendirebilirsiniz. Skinny jean pantolonlar her zaman bu kombin için uygundur ancak aynı zamanda şort, etek ve diğer uzun pantolonları da deneyebilirsiniz. Daha parlak ve profesyonel bir görünüm oluşturmak için altın kolyeler her zaman iş adamları ve iş seyahatindeki insanlar için çok uygundur, çünkü daha şık kıyafetlerle eşleştirildiğinde büyük bir etkiye sahip olabilirler. Görünümünü tamamlamak için mükemmel bir aksesuardır. Ek olarak, madalyon kolye tüm siyah kıyafetler için mükemmel bir aksesuardır. Çok fazla zaman ve çaba harcamadan bu aksesuarları işe gitmek veya bir kokteyl partisine katılmak için bile kullanabilirsiniz. Oldukça modern, şık ve sofistike bir görünüm elde etmek için her zaman giysinize taşlı kolye ekleyebilirsiniz. Tasarımı sayesinde sade bir zarafet veya şık bir tarz elde edebilirsiniz. Temel kıyafetlerinizi, kazaklarınızı, hırkalarınızı, gömleklerinizi daha şık ve çekici hale getirmek için modern kolyeler takabilir ve sevimli kolyelerle eşleştirebilirsiniz. Geniş omuzlara sahip modern kolyeler, daha modern bir görünüm için yüzük setleri veya manşet bilezikler gibi diğer takılarla birleştirilebilir. Boncuklu kolyeleri temel kıyafetlerde veya gündelik kıyafetlerde takabilirsiniz. Kolyenin tasarımına göre yüksek topuklu ayakkabılar ile süsleyin. Daha parlak makyaj ve uyumlu kıyafetler daha çekici görünmenize yardımcı olacaktır. Öte yandan, bu aksesuarları daha göz alıcı hale getirmek için nazar boncuğu kolyesini kullanabilirsiniz. Kullanılan malzeme ne olursa olsun kolyelerinizi dikkatli kullanmakta fayda var. Kolye temizlemek ve bakımını yapmak için aksesuarları bebek bezleriyle silin. Ardından, parlaklığı eski haline getirmek için temiz, kuru, yumuşak bir pamuklu bezle silmek çok yardımcı olacaktır. Altın kolyeleri daha iyi korumak için yüzerken, duş alırken veya suyla ilgili diğer aktiviteler yaparken çıkartabilirsiniz.

Moda Kolye Modelleri

Alışveriş yaparken çok kafa karıştırıcı ve ilgi çekici olabilecek pek çok aksesuar çeşidiyle karşılaşacağız. Boyunuza, yüz şeklinize ve bedeninize uygun bir kolye seçmek aslında göründüğünden daha kolay. Çeşitli kolyelerin uzunluğu ve işlevi hakkında ayrıntılı bilgilerin yanı sıra görünümü tamamlamak için nasıl kullanılacağına dair çok sayıda kullanıcı yorumu görmek kafa karışıklığını azaltmaya yardımcı olur. Kısa veya uzun insanlar genellikle kendilerine uyan bir kolye şekli bulmakta zorlanırlar. Kısa boylu insanlar genellikle uzun kolyelerin çok uzun yapıldığını hissederken, kısa boylu insanlar daha uzun olması gereken kolyelerin çok kısa olduğunu hissedebilirler. Kolyenin uzunluğu söz konusu olduğunda satın alırken göz önünde bulundurulabilecek bir diğer faktör ise vücut tipi ve boyun ölçüsüdür.
tasarım kolye
tasarım kolye