Tuğralı Kolyeler | Osmanlı Tuğralı Kolye Çeşitleri | ORYA Kuyumculuk
Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Tuğralı kolye modelleri ülkemizin gelenek ve göreneklerine göre yapılan düğün ve nişan törenlerinde altın takılar arasında vazgeçilmezdir. Osmanlı tuğralı kolye, özellikle kızların düğünleri için en saygın takılardan biridir. Görünüşü, çekiciliği ve ihtişamı ile gelin olacak kızların istediği ilk mücevherlerden biridir.

Peki 2023 yılının en güzel tuğralı altın kolye modelleri hangileridir?

Tuğralı altın kolye fiyatları ve özelliklerini sizler için derledik.

Tuğralı Kolye

Tuğralı kolye geleneksel altın takılar arasında öne çıkıyor. Altın tuğralı kolye modellerini bu kategoride topladık ve tercihlerinize göre sergiledik. Dilediğiniz zaman bize favori tuğralı kolye modeliniz hakkında danışabilir ve profesyonel satış ekibimizden destek alabilirsiniz. Osmanlı tuğraları ile süslenmiş bir kolye modeli en uygun fiyat avantajıyla sipariş etmek çok kolay. En güzel altın tuğralı kolye satın almak, sipariş etmek için kolayca Orya Kuyumculuk online altın mağazasına üye olabilirsiniz. En yeni Osmanlı tuğrası kolye modelleri ücretsiz kargo ve taksitli ödeme seçenekleri ile sunuyoruz. 

Tuğralı Kolye Modelleri

Osmanlı desenli tuğralı kolye modelleri olarak da anılan bu takılar, özellikle evlilik sürecindeki kadınlar arasında popülerdir. Ürünleri değiştirmek veya farklı tuğralı kolye desenleri kullanmak isteyenler de bundan hoşlanır. Özel Osmanlı desen harfleriyle süslenen bu kolye modelleri, ruh halinize hava katabilir ve kendinizi çok iyi hissedebilir.

Tuğralı Kolye Fiyatları

Altın Tuğralar, eski Osmanlı padişahının imzasını taşıyan bir tasarım olarak tarih boyunca değerini koruyan bir sembol olmuştur. 2021 en güzel altın kolye modelleri arasında olan tuğralı kolye fiyatları ve özellikleri nelerdir? Detaylar aşağıdaki gibidir:

Tuğralı kolye fiyatları, diğer kolye çeşitlerine göre ağırlığından ve işçiliğinden dolayı biraz daha yüksek olabilmektedir. Bunun ana nedeni Osmanlı imzalı Tuğra kolye modelleri yüksek ağırlığıdır. Osmanlı padişahı ve babasının mührü ve adı imzadır. İlk Tuğla Orhan Gazi'ye aittir. Bugün otuz beş tür Tuğra bilinmektedir. Osman Gazi'nin tuğrası olarak bilinen 35 farklı Osmanlı Tuğra çeşidi bulunuyor. Bu mühürlerin üzerinde padişah ve babasının isimleri ile El Muzaffer, Şah ve Han kelimeleri yer almaktadır. Bu Tuğra modellerinden en ünlüsü Sultan Abdülhamid ve Sultan Reşat'a ait olanlardır. Osmanlı İmparatorluğu'nun hayranlıkla bugün kadınların ilgilendiği mücevherlerden biridir.

2023 Tuğralı Kolye Modelleri

2023 Tuğralı kolye modelleri Orya Kuyumculuk Osmanlı tuğralı kolye kategorilerinde yer alıyor. 2023 yılının en iyi Tuğralı kolye fiyatı ile sizlere en büyük avantajı sunuyoruz. Sevdiklerinize veya kendinize en uygun Osmanlı tuğrası modeli belirleyebilir, tek tıklama ile evinize sipariş edebilirsiniz.

En Güzel Tuğralı Kolyeler

En güzel tuğralı kolyeler 22 ayar altın, 14 ayar ve 8 ayar altından oluşur. Ülkemizde çok yaygın olmasa da 18 ayar altın kolyeler modelleri de tasarlanmaktadır.  22 ayar altının %91,6'sı altın, %8,4'ü ise diğer madenlerden oluşur. 18 ayar altında bu oran %75 altın ve %25 katkılı metalden oluşur. 14 ayar altında %58,5 altın ve %41,5 katkılı cevher kullanılmaktadır. Son zamanlarda bilezik ve diğer altın takıların üretiminde kullanılan 8 karatın altındaki oran %33,3 altın ve %77,7 ilave metaldir. Altının ayar değeri ne kadar yüksekse, altının değeri o kadar yüksek ve saflığa ne kadar yakınsa o kadar yumuşaktır. Tuğra kolyeler tasarım tercihlerine, kullanılan taşların değerine ve kalitesine göre çeşitlilik gösterir.

En Güzel Tuğralı Altın Kolye Modelleri

Nişan törenleri ve düğün törenleri, özellikle gelenek açısından kafa karıştırıcı birçok ayrıntı içerir. Tanıtımı yapılacak ürünler arasında ilki takılardır. Altın takılar, gelin tarafından damada, damadın da gelin için satın aldığı takıları ifade eder. Genellikle gelin tarafı damat için zarif bir saat hazırlarken, damadın yanında bir gelin altın takı seti, tuğralı kolye veya bir bileklik vardır. Çeşitli bölgeler arasında mücevherler de her iki tarafın bütçesine göre anlaşmaya göre satın alınır. Evlenecek genç çiftler düğün ve nişan alışverişi için dışarı çıktıklarında ilk durak tabi ki kuyumcu olur. Son dönemde moda kolye tasarımları arasında olan 14 ayar veya 22 ayar altın tuğralı kolye modelleri  genç kızlar tarafından sevilerek tercih ediliyor. Osmanlı sembollerinin yer aldığı altın kolyeler; tarihi seven ve eski Türk sembollerini sevenlerin takmayı tercih ettiği değerli mücevherlerdir.

tuğralı kolye
tuğralı kolye