SIKÇA SORULAN SORULAR


Sıkça Sorulan Sorular hakkında cevaplara aşağıda bulabilirsiniz. Diğer tüm sorularınız için bize iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Satın alınan ürünler ne zaman kargoya verilir?

Ürünlerin kargoya veriliş tarihi, ürün sayfasında gösterilmektedir. Sepet ve alışveriş tamamlama sayfasında tüm ürünleriniz için bu tarih hesaplanır.

Orya Online Mağaza üzerinden yapılan alışverişlerde kargo ücretleri ne kadardır? Hangi kargolar ile gönderilir?

Online Mağazamızdan yapacağınız alışverişlerde, yurt içine gönderilecek (Kıbrıs Hariç) ürünlerde kargo ücretsizdir. Yurt içine yapılan kargolar Sigorta Şirketi aracılığıyla Yurtiçi Kargo ile gönderilir.

Online mağazadaki ürünler mağazalarınızda var mıdır?

Online mağazadaki ürünlerin tamamı mağazalarımızda olmayabilir, ancak mağazamızdan ilgili ürünü talep ettiğinizde kısa bir süre içerisinde o ürünü mağazamız size temin edebilir.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Vakıfbank Hesap Bilgileri


Hesap Adı: Orhan İmik ve Ayla Serap Tortum Adi Ortaklığı

Hesap Numarası: 00158007306180375

IBAN No: 39 0001 5001 5800 7306 1803 75

Sanal Pos nedir ?
 1. Elektronik ticaretin anahtarlarından biri de “Sanal POS” denilen sistemlerdir. Web üzerinden ödeme söz konusu olduğunda sanal POS´lar devreye girer. Klasik alışverişlerde kullandığımız POS (Point of sale- ödeme noktası) cihaz ve sistemlerinin, web siteleri üzerinden alışveriş yapmaya olanak sağlayan şekline sanal POS -VPOS (Virtual point of sale) denmektedir.

  Kısaca buna Internet´e uyarlanmış POS da diyebiliriz. Sanal POS ile alıcı-satıcı ya da satıcı-tedarikçi arasında online bir ödeme sistemi ve altyapısı kurulmuş olur. Sistem basit olarak, firmanın web sitesi üzerinden bilgilerini giren alıcının banka veya kredi kuruluşlarında olan hesabından, satın aldığı ürün veya hizmetin bedeli olan paranın firmanın kendi banka hesabına geçmesine dayanır.

  Bu sistemi uygulamak son derece kolay ve zahmetsizdir. Ürün ve hizmetlerini web üzerinden pazarlamayı düşünen bir firma öncelikle ticari hesabının bulunduğu bir banka ile üye iş yeri ve e-ticaret sözleşmelerini imzalaması, devamında da bankaya ait VPOS yazılımını kendi web sitesine kurması yeterlidir.

  Sanal POS işleyiş olarak oldukça güvenlidir. Tüm işlemler bu süreç esnasında, dijital olarak gerçekleştirilir. Güvenlik sistemleri SSL 128 bit´lik şifreleme algoritmasına dayanan dijital imza ve dijital sertifikalı giriş-çıkış işlemlerini çözmek çok zordur. Bu nedenle klasik bir alışverişte yaşayacağınız güvenlik tehlikesi kat be kat daha fazladır.

Sanal POS kullanmanın sağlayacağı faydalar:
 1. Internet yoluyla gerçekleştirilen alışverişlerde en etkili ve güvenli ödeme metodudur.
 2. Perakende (B2C – firmadan müşteriye) satışlarda %35-40 arasında artış sağlar.
 3. İşletmenin pazarlama alanını dar bir bölge ve şehirden kurtarıp, ülke çapında yaygın bir ağa kavuşmasını sağlar, hatta ihracat olanaklarını da ciddi anlamda arttırır.
 4. İmaj, tanıtım ve rekabet gücü anlamında işletmeye büyük artı değer sağlar. Yüzyüze satış sürecinden çok daha kısa sürelerde alışveriş olanağı tanır.
 5. Elektronik ortamda yapılan işlemler kısa sürede tamamlanır, zamandan tasarruf sağlanır. Bu durum müşteri memnuniyetini arttırır, devamlılık sağlar.
 6. Sipariş ve satışlarla ilgili bilgileri veri tabanına aktarır ve saklar.
İnternet’ten aldığım ürünü ne zamana kadar değiştirebilirim ya da iade edebilirim? Hangi ürünlerle ilgili iade mümkün değildir?

Ölçü seçimi ve yazı yazdırma – renk değiştirme gibi taleplerinizin olmadığı ürünlerde satın aldığınız ürünü size teslim edildiği andan itibaren 14 gün içerisinde merkezimize geri gönderebilirsiniz.

İade etmek istediğim ürünü nasıl göndereceğim?

İade etmek istediğiniz ürün veya ürünleri kargoya teslim etmeden önce destek@oryakuyumculuk.com veya 0 532 488 93 78 telefon dan bizimle iletişime geçin. Bilgimiz dahilinde olmayan iade işlemlerinden Orya Kuyumculuk sorumluluk kabul etmez.

İade etmek istediğiniz ürünü kargo ücretini alıcı ödemeli yaparak bize Yurtiçi Kargo ile gönderebilirsiniz. Eğer Yurtiçi Kargo ile göndermeniz mümkün değilse farklı bir kargo şirketi ile gönderebilirsiniz.

İade, Değişim ve Tamirat için Kargo Adresimiz

Alıcı Adı: Orya Kuyumculuk

Adres: Barbaros Hayrettinpaşa Mah. Eski Edirne Asfaltı No:290

Gaziosmanpaşa – İstanbul

Telefon: 0 212 618 37 76

Ürünü iade ettikten sonraki süreçler nelerdir? İade ettiğim ürünün ücreti hesabıma ne zaman geçecek?

İade edilen ürünler merkezimize geldikten sonra kontrol sürecinde (1 hafta) uzmanlarımız tarafından incelenir. Üründe herhangi bir hasar varsa ya da ürününüz cayma hakkınızı kullanabileceğiniz şartlara uygun değilse bu ürün, raporlanarak tarafınıza geri gönderilir ve size telefon veya e-mail ile bilgilendirme yapılır

Ancak ürününüz cayma hakkına uygunsa 1 haftalık kontrol sürecinden sonra ürün tutarı, hangi yöntem ile sipariş vermişseniz, aynı yöntem ile iade edilir.

Not: Kredi kartlarına yapılan iadeler genellikle 1-7 gün arasında hesabınızda olurken, bankacılık sisteminden kaynaklanan problemler nedeni ile debit kart (hesap kartları) iadeleri 30 güne kadar süre alabilmektedir.

İnternet’ten satın aldığım ürünleri mağazalardan değiştirebilirmiyim?

Online Mağazamızdan satın almış olduğunuz ürünleri sadece online mağazamızdan değiştirebilir ve iade edebilirsiniz.

Aldığım ürünü çeyrek altın ile değiştirmek istiyorum, mağazanız isteğimi yerine getirmiyor, ne yapmalıyım?

Takı grubundaki ürünler yalnızca diğer takı grubundaki ürünler ile değiştirilebilir. Yatırım amaçlı (sarrafiye) ziynet ürünleri ile değiştirilemez.

Online mağazadaki ürünler mağazalarınızda var mıdır?

Online mağazadaki ürünlerin tamamı mağazalarımızda olmayabilir, ancak mağazamızdan ilgili ürünü talep ettiğinizde kısa bir süre içerisinde o ürünü mağazamız size temin edebilir.

Online Mağazada mağazalarınızdaki her ürün var mı?

Online Mağazamızda genellikle yeni sezon ve stok sayısı yeterli düzeyde olan ürünlerimiz bulunmaktadır.

Kupon kodum var, nasıl kullanacağım?

Kupon kodlarını kullanmak için sepet sayfasında bulunan Kupon Kodu bölümüne yazmanız gerekmektedir. Kupon kodunuz kullanılabilir durumda ise sayfanın üst kısmında Yeşil bir bilgilendirme yazısı çıkacak, değil ise kırmızı bir uyarı mesajı görüntülenecektir.

Özel tasarım yapabiliyor musunuz?

Özel tasarım ile ilgili mağazamızdan veya 0 532 488 93 78 numaramızdan arayarak bilgi alabilirsiniz.

Sitenizden alışveriş yapmak güvenli mi?

oryakuyumculuk.com’dan alışveriş yaparken kullanmış olduğunuz kredi kartı bilgileri güvendedir ve SSL Sertifikası ile korunmaktadır. oryakuyumculuk.com’dan vermiş olduğunuz tüm siparişler şifrelidir. Dolayısıyla sipariş sırasında kullanılan kredi kartı bilgileri koruma altındadır.

Güvenlik hakkında

Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır.

Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği

Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standardında gerçekleşmektedir. Söz konusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşunu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

Site-Banka Haberleşme Güvenliği

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Söz konusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

Site içi Veri Güvenliği

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde herhangi kişi , kurum veya kuruluş bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.

Ürünümün taşı düştü, ne yapmalıyım?

Ürününüzün tadilat işlemini tamamlamak için müşterilerimize gönderdiğimiz iade formunu doldurarak ürünü garantili bir şekilde açık olarak adresi belirtilen, Orya Marka Yönetim Merkezi’ne kargo ile gönderebilirler.

Alyansım parmağımı sıkıyor, ne yapmalıyım?

Ellerinizde dönemsel bir şişme sorunu yaşamıyorsanız ürününüzü sertifikası ile birlikte mağazamıza getirerek ölçünüzün doğru olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz. Hatalı ölçü alınmış veya parmak ölçünüz değişmiş ise ürününüzü yeniden sipariş vermelisiniz. Alyans modellerimizde daraltma veya genişletme yapılamamaktadır.

Alyansım parmağıma bol geliyor, ne yapmalıyım?

Ürününüzü sertifikası ile birlikte mağazamıza getirerek ölçünüzün doğru olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz. Hatalı ölçü alınmış veya parmak ölçünüz değişmişse ürününüzü yeniden sipariş vermelisiniz. Alyans modellerimizde daraltma veya genişletme yapılamamaktadır.

Alyansımda çizikler oluştu, ne yapmalıyım?

Alyansınızı Orya Marka Yönetim Merkezi’ne kargo ile gönderdiğiniz takdirde bakımı ve cilası yapılacaktır.

Ürünümün rengi değişti, ne yapmalıyım?

Ürününüzdeki renk değişikliğinin nedeni kullandığınız kimyasal malzemeler (kolonya, krem, sabun, aseton, parfüm vb.) olabilir. Tam olarak sorunun nereden kaynaklandığını bulabilmemiz ve çözüme ulaşmamız için ürününüzü sertifikası ile birlikte mağazamıza getirmelisiniz.

Ürünümün klipsi arızalı, ne yapmalıyım?

Ürününüzü mağazamıza sertifikası ile birlikte getirdiğiniz takdirde ürününüzün tamir ve bakımı yapılacaktır.

Ürünümde ezilmeler var, ne yapmalıyım?

Ürününüzü mağazamıza sertifikası ile birlikte getirdiğiniz takdirde ürününüzün tamiri ve bakımı yapılacaktır.

Kolyemin zinciri koptu, ne yapmalıyım?

Ürününüzü mağazamıza sertifikası ile birlikte getirdiğiniz takdirde ürününüzün tamiri ve bakımı yapılacaktır.

Ürünümü tamir için mağazanıza bıraktım, ne zaman teslim alabilirim?

Ürün tamir takip formunuz üzerindeki numara ile ürünü tamire bıraktığınız mağazamızdan bilgi alabilirsiniz.

Aldığım ürün kusurlu çıktı ne yapmalıyım?

Mağazamıza ürününüzü sertifikası ile birlikte götürdüğünüz takdirde ürününüz incelenerek size bilgi verilecektir.

Mağazanız satın aldığım ürünü 15 gün içinde geri götürmeme rağmen iade almıyor, ne yapmalıyım?

Ürün iade garantimiz yalnızca online satış için 14 gün sınırı ile geçerlidir. Mağazamızdan alınan ürünlerin iadesi ürün kusurlu olmadığı sürece yapılmamaktadır.

Hediye olarak aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Ürününüzü sertifikası ve ambalajı ile birlikte mağazamıza 14 gün içinde getirdiğiniz takdirde konu ile ilgili destek alabilirsiniz.