fbpx

Taşlı Kolyeler Orya Kuyumculuk takı kategorilerinde sizleri bekliyor. Altın Kolyeler En Şık Modeller Orya Kuyumculuk koleksiyonlarında sunuyoruz. Şıklığınız Orya Kuyumculuk sayfalarındaki zarafet dolu modelleri ile tamamlanıyor. Altın, inci, elmas, safir, yakut, zümrüt, pırlanta gibi değerli taşlar ve madenler kullanılarak hazırlanan kolye modelleri, tasarımları ile de aklınızı başından alacak.

İngilizce de “Gemstone Necklaces” anlamına gelen, bir takı aksesuar ürünü olarak olarak, boyuna asılan bir takı çeşididir.

Gün içinde kullanabileceğiniz minimal modellerden, davetlerde kıyafetlerinizi tamamlayacak daha gösterişli taşlı altın kolye tasarımları Orya online altın alışveriş sitesinde beğeninize sunuyoruz.

Orya tasarımlı taşlı kolyeler günün her anında sizlerle birlikte ışıltınızı çevrenize saçmanızı kolaylaştırıyor.

Taşlı Kolye Modelleri

Taşlı Kolye Modelleri değerli madenler, değerli taşlar veya sıradan malzemelerden yapılmış, boyna takılan takılara verilen genel isimdir. Kolyeler en basit haliyle, bir zincir veya sicim üzerine geçirilmiş taşlardan veya kolye uçlarından meydana gelirler.

Pek çok değerli taş veya sikkeden yapılmış geniş kolyelere gerdanlık denir. Değerli malzemelerden yapılmış kolyeler mücevher kategorisine girerler. Kolye kavramı Türkçeye, aynı anlama gelen Fransızca collier sözcüğünden geçmiştir.

Orya’nın zengin altın çeşitleri arasında hem kendiniz, hem de sevdikleriniz için mutlaka uygun modelleri bulacaksınız. Orya Kuyumculuk takı modelleri Altının En Şık Hali

Taşlı Kolye ve Altın Hakkında Genel Bilgi

Altın değeri altının saflığı ile belirlenir, 24K (Ayar) değerinde, 999,9 saflığına sahip ve içinde başka metal ve/veya element barındırmayan altına saf altın denir.
Dünya’ da altının saflığı için kullanılan ölçü birimi Karat’ tır. 1 Karat 1/24 saflıkta olup, saf altın bu nedenle 24 karattır.

Saf altın yani 24K altın mücevher olarak kullanmak için yumuşak olduğundan gümüş, nikel, bakır gibi farklı metaller ile karıştırılarak sertliği artırılmaktadır.
18K, 24 karat içerinde 18 karatın saf altın ve geri kalan 6 karatın ise başka metallerden oluştuğunu ifade etmektedir.

Ayrıca, 19. yüzyılda, altının değerini ifade etmek için “binler” sistemi geliştirilmiştir. Örneğin 18 karat altın 750 olarak tanımlanmakta olup, 750’ si saf altını kalan 250’lik bölüm ise diğer metalleri ifade eder.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Son yıllarda önemli bir trend haline gelen taşlı kolye modelleri ilginizi çekiyorsa doğru yerdesiniz. Orya da sunulan doğal taşlı kolye çeşitleri, tarzınızı en doğru şekilde yansıtabilen özel tasarımına uyan farklı renk ve fonksiyonlara sahiptir. Günlük veya özel günlerde kullanılabilen doğal taş kolyeler arasından seçim yapabilirsiniz. Birbirinden farklı olan parlak taşlı kolye modelleri, manevi özellikleri ve şık görünümü ile insanların ilgisini çekmiştir. Burçlara  göre kuvars, akik, mercan, kaplan gözü, ametist, akuamarin, gibi taşları doğal dengeyi bulmanıza ve enerjiyi artırmanıza yardımcı olacak şekilde tercih edebilirsiniz. Orya taşlı kolye serisine göz atabilir, dilerseniz büyüleyici bir dünyanın kapısını açmaya karar verebilirsiniz.

Taşlı Kolye

Güzellik yaşam boyu süren ve kadınlar için en önemli kavramlardan biridir. Güzel olduğunu hissetmek ve başkalarından da bunu duymak mutluluğun kaynağıdır. Bu nedenle özellikle aksesuarlarda ki her detay seçim anında kadınlar için zor olmuştur. Modayı takip edenler taşlı kolye seçenekleri ile kendi tarzlarını yansıtmak için harika tercihler yapabilirler. Farklı zevklere sahip insanlar sadece taşlı altın kolyeler değil gümüş kolyeleri de seçebilirler. Modaya uygun aksesuarlar, her elbiseyi tamamlayabilen göz alıcı vurgularıyla bilinir. Detayların mükemmel görüntünün altında saklı olduğunu asla unutmayın. İnce detaylarla süslenmiş değerli taşlı kolyeler ile günlük kullanımda da çevrenize ışıltı saçabilirsiniz.

Taşlı Kolyeler

Taşlı kolyeler dikkat çekici yapıları ile hediye seçimi olarak çok iyi bir seçimdir. Taşlı kolyeler sevginizi kolayca ifade edebilir ve onu kullanan her kadın için değerli bir hatıra olabilir. Özellikle taşlı altın kolyeler randevularda veya özel etkinliklerde sizi öne çıkaracak aksesuarlardan biridir. Ayrıca taş kolye günlük kullanıma uygun olduğu için hayatınızın her anında takmayı tercih edebilirisiniz. Taşlı kolyeler, ister sade isterseniz parlak ve canlı renklerde olup şıklığınızı ön plana çıkaran birçok seçenek sunar. Her biri kendine özgü tarzıyla belirli duyguları yansıtmanıza olanak tanır. Örnek vermek gerekirse, koyu tonlarda siyah veya gri bir kolye, resmi bir randevu için vazgeçilmez bir aksesuardır. Tam tersi sıcak renklerde kırmızı ya da pembe bir kolye, sevgiyi ifade etmenin en iyi yollarından biri olabilir.

Taşlı Kolye Fiyatları

Tarzınıza en uygun taşlı kolye fiyatları için Orya da bulunan kolye modellerinden dilediğinizi seçerek harika bir mücevhere kolayca sahip olabilirsiniz. Yazılı kolye veya desenli kolye tercihi yaparak ortama uygun bir kombinasyonu kolaylıkla yapabilirsiniz. Pahalı veya ucuz taşlı kolye fiyatları ile Orya güvenilir kuyumcu mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz. Taşlı kolye stilleri zarafeti ve güzelliği sembolize eder ve özgün tasarımları ile benzersiz bir stil yaratmanıza yardımcı olur. Farklı renk, parlaklık ve sembolik stilleri ruh halinizi değiştirebilir ve güzel bir gün geçirmenize katkıda bulunabilir. Çevrenize pozitif enerji yayarak, bakışları üzerinize toplamanıza yardımcı olan kolyeler, görünümünüze hava katarak duruşunuzu değiştirir. Yılın her sezonunda kullanarak, örnek alınacak bir stil oluşturabilirsiniz.

Taşlı Kolye Modelleri

Yüzlerce yıldır değerli taşlarla tasarlanan taşlı kolye modelleri, güzelliğin simgesi ve günümüz modasının temelidir. Sevdikleriniz için tercih edebileceğiniz altın taşlı kolyeler ile özel günler için doğru hediye seçimleri yapabilirsiniz. Mutluluğunuzu artırabilecek şık hediye paketleri içinde pırlanta taşlı kolyeler ile sevdiklerinizi kendinize çekin ve şaşırtın. Doğum günleri, Sevgililer Günü, Anneler Günü ve yıl dönümlerinde hediye olarak verebileceğiniz doğal taşlı kolyeler, değer verdiğiniz kişilere kendilerini özel hissettirecek. Taşlı kolye modellerini hediye olarak vermek isterseniz isimli, desenli ve şekilli modellerden sipariş verebilirsiniz. Malzeme kalitesinde standartların üzerinde olan tüm modeller, en şık aksesuarlarınızdan biri haline gelecektir. Özellikle altın kolyelerin dayanıklı yapısından dolayı uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Sade taşlı kolyeler elbiseler için değil, aynı zamanda balıkçı yaka kazak ve tişörtler için de çok uygundur. Sade tasarımlı kolye modelleri sadakatin sembolüdür ve sevdikleriniz arasındaki bağı güçlendirmenize yardımcı olabilir. Zirkon, gümüş ve pırlanta taşlı kolyelerin yanı sıra yonca, kalp, kar tanesi ve sonsuzluk işareti sembolleri içeren kolyeleri de tercih edebilirsiniz. Doğal taşların getirdiği mükemmel uyumu hissetmek için özel günlerinize uygun kolyeyi tercih edebilirsiniz. Dilerseniz farklı etkinlikler için veya her zaman şık olmak için birden fazla kolye siparişi verebilirsiniz. Kısa veya uzun zincirli kolyeler alabilir, günümüz moda çizgilerine göre tasarlanan kolyeleri sipariş edebilirsiniz. "<yoastmark