fbpx

Zincir Kolyeler Orya Kuyumculuk takı kategorilerinde sizleri bekliyor. Altın Kolyeler En Şık Modeller Orya Kuyumculuk koleksiyonlarında sunuyoruz. Şıklığınız Orya Kuyumculuk sayfalarındaki zarafet dolu modelleri ile tamamlanıyor. Altın, inci, elmas, safir, yakut, zümrüt, pırlanta gibi değerli taşlar ve madenler kullanılarak hazırlanan zincir kolye modelleri, tasarımları ile de aklınızı başından alacak.

İngilizce de “Chain Necklaces” anlamına gelen, bir takı aksesuar ürünü olarak olarak, boyuna asılan bir takı çeşididir.

Gün içinde kullanabileceğiniz minimal modellerden, davetlerde kıyafetlerinizi tamamlayacak daha gösterişli taşlı altın kolye tasarımları Orya online altın alışveriş sitesinde beğeninize sunuyoruz.

Orya tasarımlı taşlı kolyeler günün her anında sizlerle birlikte ışıltınızı çevrenize saçmanızı kolaylaştırıyor.

Zincir Kolye Modelleri

Zincir Taşlı Kolye Modelleri değerli madenler, değerli taşlar veya sıradan malzemelerden yapılmış, boyna takılan takılara verilen genel isimdir. Kolyeler en basit haliyle, bir zincir veya sicim üzerine geçirilmiş taşlardan veya kolye uçlarından meydana gelirler.

Pek çok değerli taş veya sikkeden yapılmış geniş kolyelere gerdanlık denir. Değerli malzemelerden yapılmış kolyeler mücevher kategorisine girerler. Kolye kavramı Türkçeye, aynı anlama gelen Fransızca collier sözcüğünden geçmiştir.

Orya’nın zengin altın çeşitleri arasında hem kendiniz, hem de sevdikleriniz için mutlaka uygun modelleri bulacaksınız. Orya Kuyumculuk takı modelleri Altının En Şık Hali

Zincir Kolye ve Altın Hakkında Genel Bilgi

Altın değeri altının saflığı ile belirlenir, 24K (Ayar) değerinde, 999,9 saflığına sahip ve içinde başka metal ve/veya element barındırmayan altına saf altın denir.
Dünya’ da altının saflığı için kullanılan ölçü birimi Karat’ tır. 1 Karat 1/24 saflıkta olup, saf altın bu nedenle 24 karattır.

Saf altın yani 24K altın mücevher olarak kullanmak için yumuşak olduğundan gümüş, nikel, bakır gibi farklı metaller ile karıştırılarak sertliği artırılmaktadır.
18K, 24 karat içerinde 18 karatın saf altın ve geri kalan 6 karatın ise başka metallerden oluştuğunu ifade etmektedir.

Ayrıca, 19. yüzyılda, altının değerini ifade etmek için “binler” sistemi geliştirilmiştir. Örneğin 18 karat altın 750 olarak tanımlanmakta olup, 750’ si saf altını kalan 250’lik bölüm ise diğer metalleri ifade eder.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Zincir kolye özel günler için kıyafetlerinizle mükemmel bir şekilde birleştirilerek farklı renk ve zarif yapılarıyla sizlere uyum sağlayabilir. Birinci sınıf işçilikle yapılan altın zincirler, altın takı modasının göz alıcı detaylarını taşırken, klasik tasarımın nostaljisini de yansıtıyor. 8, 18 ve 24 ayar altın olarak üretilen zincirlerin 14 ayar altın modelleri de altın zincir modelleri içinde bulunuyor. Halatlı zincir kolyeler günümüzün en popüler altın zincir modellerinden biri olup hem estetik hem de prestij elde etmek isteyenler için ideal bir modeldir. Bu modelin yanı sıra pullu altın zincir modeli de günümüzün zincir modellerinde en popüler tasarımlardan birini temsil etmektedir. Geniş altın zincir çeşitlerinin yanı sıra daha sade ve daha ince altın zincir modelleri de içeriyor. 2 metre uzunluğunda altın zincir modeline kadar geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Altın Zincir Modelleri

Genel olarak taşsız tercih edilen altın zincir modelleri zaman zaman değerli taşlar ile de süslenmektedir. Bu nedenle daha lüks ve üstün bir altın zincir modelleri oluşturulur. Altın zincir modelinde tercih edilen taş çeşitleri arasında zirkon ilk sırada yer almaktadır. Zirkon taş parlak yapısı ile altın için uygundur, altın zincir üzerinde benzersiz bir mücevher görünümü oluşturur. Genellikle taşsız tasarımlardan oluşan altın zincir modelleri sarı renk altın ilk sırada gelir. Rose altın ve beyaz altın renklerindeki altın zincir modelleri farklı alternatifler olarak sunulur.

Uzun Altın Zincirler

Uzun altın zincirler arasında yuvarlak tasarımlı modellere de yer verilir. Uzun altın zincir kullanmayı sevenler 1 veya 2 metrelik altın zincir modelleri tercih ediyor. 22 ayar altın zincirler, hem tasarımları hem de değerleriyle göz alıcı altın takı modelleri arasında bulunuyor. Altın zincir seçimi yaparken hangi uzunlukta kolyeye ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz ve kalınlığı hakkında bir fikre sahip olmanız gerekiyor. Farklı ölçülerde üretilen altın zincir modelleri, kolyelerden farklı standartlara sahiptir.

Altın Zincir Fiyatları

Genelde 14 ayar ve 22 ayar altından üretilen zincirler 1 gramdan 60 grama kadar olabilmektedir.1 gram ağırlığında olan altın zincirler genellikle hayalet altın kolyeler için kullanılır. Sadece zincir kolye olarak kullanılan altın zincirler ağır ve kalın altından tercih edilir. Altın zincir fiyatları ilk olarak altın ayarı ve altın gramına göre belirlenir. 8 ayar altından imal edilen altın zincir modelleri en uygun fiyatlı altın zincirler arasındadır. 22 ayar altından üretilen altın zincir fiyatları en yüksek olan altın takı modelleri arasındadır. Altının ayarı ve ağırlığından sonra altın zincir fiyatlarını en çok etkileyen unsur işçiliktir. Sınıflara ayrılan işçilik kaliteleri altın zincir için uzun ömürlü kullanılmasını sağlayan faktörlerden biridir. En kaliteli ve ucuz altın zincir satın almak için doğru yerdesiniz. Orya zincir kolye koleksiyonları arasından kendi tarzınıza ve bütçenize en uygun olan modeli seçebilirsiniz. Moda altın zincir modellerine en uygun fiyatlılarla kolayca sahip olabilirsiniz.

Zincir Kolye Nasıl Temizlenir?

En hızlı ve kolay seçenekler arasında altın zincir kolye elle yıkayarak temizlenebilir. Bu yöntem için öncelikle ılık suya ihtiyaç olacaktır. Bir kap içerisinde bulunan ılık su içerine bir kaç damla bulaşık deterjanı ilave etmelisiniz. Bir kaç dakika geçtikten sonra altın zinciri deterjanlı suya batırıp 5 dakika bekleyin. Bu işlemin ardından elinizle altın zinciri ovuşturarak kirlerin arınmasını sağlayın. Altın zincir üzerinde kalan deterjanı temizlemek için bol su ile durulayıp kurulamalısınız. Zincir kolye temizliği hassas bir konu olduğu için dilerseniz Orya mağazalarından bakım konusunda destek alabilirsiniz.
zincir kolye
zincir kolye