fbpx

Altın Bilezikler altın Kelepçe Bilezik Modelleri Orya Kuyumculuk takı kategorilerinde sizleri bekliyor. En Şık Altın Kelepçe Sade Bilezik Modellerini Orya Kuyumculuk koleksiyonlarında sunuyoruz. Şıklığınız Orya Kuyumculuk sayfalarındaki zarafet dolu modeller ile tamamlanıyor. Altın, inci, elmas, safir, yakut, zümrüt, pırlanta gibi değerli taşlar ve madenler kullanılarak hazırlanan bilezik tasarımları ilginizi çekecek.

Gün içinde kullanabileceğiniz minimal modellerden, davetlerde kıyafetlerinizi tamamlayacak daha gösterişli altın tasarımları Orya online altın alışveriş sitesinde beğeninize sunuyoruz.

İngilizce de “bracelet” anlamına gelen, bir takı aksesuar ürünü olarak olarak, bileğe takılan bir takı çeşididir.

Orya tasarımlı takı modelleri günün her anında sizlerle birlikte ışıltınızı çevrenize saçmanızı kolaylaştırıyor.

Altın Bilezik Modelleri

Her maddenin, objenin veya takının bir tarihi geçmişi olduğu gibi, bilezik modellerinin de tarihi bir geçmişi vardır. Bileziklerin kullanımı ilk olarak antik dönemden öncesinde kullanılmaya başlamışlar.

İlk yapılan altın bilezik modellerinin sadece kadınlar mı yoksa erkekler tarafından da kullanılıp kullanılmadığı netlik kazanmış bir konu değildir. Ancak bu dönemlerde tunç üzeri altın kaplama ve camdan tasarlanan bileziklerin olduğu kaynaklarda yer alan bilgilerdendir.

Antik çağ döneminde, altın bilezikler kullanımının daha yaygın ve daha fazla olduğu belirtilen kaynaklarda, bir de aslan motiflerinin çok fazlasıyla altın bilezikler üzerinde yer aldığına dair bilgiler bulunmaktadır. Tabi zamanın geçmesi ve insanların yaşam biçimi ile yaşam felsefesinin değişmesiyle birlikte kullanılan araçlarda olduğu gibi takı amaçlı ve yatırım amaçlı olarak kullanılan altın modellerinde de değişimlerin meydana gelmesini sağlamıştır.

Günümüzün modern bileziklerine bakıldığında, Antik dönemde yapılan modellerle hiç alakası olmadığı görülür. Hatta o kadar uzun zamanlar öncesine gitmeye gerek kalmadan 10 yıl önceli modelleri bile incelediğinizde arada büyük farkların olduğunu görebilirsiniz, tüm bu değişimler, insanların yaşam biçimlerinde meydana gelen değişimlerle paraleldir.

Günümüzde de tabi Antik dönemlerde olduğu gibi yatırım yapmak amacıyla altın kullanılmaktadır ve bu altın modelleri arasında en çok tercih edilen seçeneklerden birinin de yine bilezik olduğunu söylemek gerekiyor.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.