Banka Hesap Bilgileri

Banka hesap bilgileri arasında dilerseniz Havale yoluyla dilerseniz EFT ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme yöntemleri hakkında tüm sorularınız için WhatsApp Müşteri Hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Banka hesap bilgileri: VakıfBank

banka hesap bilgileri
banka hesap bilgileri

Hesap Numarası: 00158007306180375

IBAN No: TR39 0001 5001 5800 7306 1803 75

Orhan İmik ve Ayla Serap Tortum Adi Ortaklığı

Banka hesap bilgileri: Garanti Bankası

Havale Nedir?

Havale, para transfer yöntemleri arasında önemli bir konuma sahiptir. Uzun zamandır kullanılan normal ödeme sistemleri arasında yer alan havale, belirli oranda kesinti dahilinde gerçekleştirilebilmektedir.

Havale, göndericinin yatırdığı paranın alıcı olarak gösterdiği bir kişiye ödenmesi, bir posta çeki hesabına işlenmesini veya bir posta çeki hesabı sahibinin hesabındaki paradan belirttiği kadarının alıcı olarak gösterdiği bir üçüncü kişiye veya kendisine ödenmesi anlamına gelmektedir.

Havale bedelinin gösterilen alıcıya ödenmesi yönündeki talimat, kurumlar tarafından elektronik ortamda yerine getirilir. Bir havale talimatında birden fazla alıcı ve gönderici gösterilemez. Ancak, birden fazla gerçek kişi isminden oluşan ortaklık ve benzeri tüzel kişilik unvanları ile aracı adresli havale talimatında birden fazla isim bulunması bu hükme aykırılık teşkil etmez.

EFT Nedir?

Açılımı Elektronik Fon Transferi olan EFT, farklı bankalar arasında gerçekleştirilen transfer işlemlerinde kullanılır. Bir örnekle açıklamak gerekirse X bankasında bulunan hesabınızdan Y bankasında bulunan bir hesaba para aktarımı yapmak istiyorsunuz. Bu durumda işlemleri EFT ile gerçekleştirmeniz gerekiyor.

EFT ile gerçekleştirilen işlemlerde yalnızca belirli saatler arasında mümkün olur. EFT transferi saatleri bankaların prosedürleri ve çalışma sistemlerine göre değişiklik gösterir. Fakat genel olarak EFT işlemleri sabah 08:00’da başlar, banka mesailerinin sona erdiği 17:30 gibi son bulur.

Havale ve EFT Arasındaki Farklar Nelerdir?

En önemli fark banka. Havale işleminde aynı banka üzerinden işlem yaparken EFT’de farklı bankalar üzerinde işlem yapıyoruz. Bu da yapacağımız işlemin süresini belirlemiş olacak. EFT’de bankaların mesai saatini beklememiz gerekirken havale işlemlerini dilediğimiz her an gerçekleştirebiliriz.

EFT, paranızı farklı bankalar arasında bir hesaptan diğerine aktarabildiğiniz bir yöntem olarak tanımlanıyor. Aslen farklı bankacılık kurumlarının arasında gerçekleşen para değişimi olan EFT; “Elektronik Fon Transferi (EFT)” ifadesinin kısaltması olarak kullanılıyor. Havale işlemi ise aynı bankanın farklı şubeleri arasında ya da aynı şubedeki farklı hesaplar arasında yaptığınız para transferi olarak tanımlanıyor. Yani her iki yöntem de bir hesaptan başka bir hesaba para göndermenizi sağlıyor, sadece paranın farklı bir bankaya gönderilip gönderilmemesi açısından farklılık gösteriyor.

Havale işlemlerinde, paranız bankanızın hesapları arasında yer değiştiriyor. Bir başka deyişle sizinle aynı bankayı kullanan bir kişiye ya da kuruma, havale işlemiyle hızlı ve kolay bir şekilde para gönderebiliyorsunuz. Alıcının hesap numarası ya da IBAN numarası ile birlikte isim ve soyismi belirtilerek havale işlemi yapılabiliyor. Benzer şekilde EFT işlemleri de alıcı kişinin ya da kurumun adı, banka şubesi ve hesap numarası yazılarak, ya da alıcının adı soyadı ve IBAN numarası belirtilerek yapılabiliyor.

Farklı ödeme yöntemleri için ödeme seçenekleri sayfasına bakabilirsiniz.