fbpx

173 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Altın modelleri Orya Kuyumculuk takı kategorilerinde sizleri bekliyor. Altın modellerinin en şık modellerini Orya Kuyumculuk koleksiyonlarında müşterilerimize sunuyoruz.

Şıklığınız Orya Kuyumculuk sayfalarındaki zarafet dolu küpeleri ile tamamlanıyor. Altın, inci, elmas, safir, yakut, zümrüt, pırlanta gibi değerli taşlar ve madenler kullanılarak hazırlanan altın tasarımlar ile de aklınızı başından alacak.

Gün içinde kullanabileceğiniz minimal modellerden, davetlerde kıyafetlerinizi tamamlayacak daha gösterişli altın tasarımları Orya online altın alışveriş sitesinde beğeninize sunuyoruz. Orya tasarımlı takı modelleri günün her anında sizlerle birlikte ışıltınızı çevrenize saçmanızı kolaylaştırıyor.

Orya Kuyumculuğun geniş takı koleksiyonundaki altın çeşitleri arasında hem kendiniz, hem de sevdikleriniz için mutlaka uygun ürünler bulacaksınız.

Altın takı modelleri kadınlar arasında daha yaygın olmasına rağmen, erkekler tarafından da oldukta tercih edilen aksesuarlardan biridir. Altın farklı zamanlarda farklı medeniyetler de yaşayan bir çok topluluk tarafından tarihte yaygın olarak kullanılmıştır.

Değerli malzemelerden yapılan mücevher genellikle sadece estetik amaçlar için kullanılırlar. Diğer taraftan dini veya sembolik amaçlarla da geçmişten günümüze hala kullanılmaktadır.

SAF ALTIN HAKKINDA GENEL BİLGİ

Saf altın, altın piyasasında katkısız yani içine herhangi bir başka metal karışmamış olan altını ifade etmektedir. Saf altın, has altın ya da 24 ayar gram altınlar aynı anlama gelmektedir.

Ons altın ise, altın, gümüş, elmas ya da yakut gibi değerli taş ve madenlerin fiyatlarının hesaplanmasında kullanılan birime denmektedir ve aslen bir kütle birimidir. Bu hesaplamalar ons birim fiyatı ile gerçekleştirilir. Aynı zamanda sabit birim fiyatları da ons birim fiyatı ile değerlendirilir.

Tüm dünya genelinde 1 ons altın 31.10 Has Altın demektir. Gram altının Türk Lirasındaki karşılığını hesaplamak için ons altın kullanılır. Bundan sonra gram altın fiyatı üzerinden çeyrek altın ve yarım altın hesaplanır.

Altının bir gram ile temsil edilen değer miktarına gram altın denmektedir. İstanbul Altın Rafinerisi’nin (İAR) tescilli markasıdır. Aynı zamanla bununla birlikte 1 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr, ve 100 gr ve 995 veya 999.9 saflıkta üretilen, standart ağırlık ve standart saflıktaki altın külçeleri işlenmemiştir. Aynı zamanda garantilidir.

Gram altının tasarlanmasının ve çeşitlendirilerek üretilmesinin en önemli sebebi altının para birimi gibi ayrılarak kullanılması ve bu kullanımın kolaylaştırılmasıdır.