fbpx
Doğal ışıltınızı nasıl koruyabilirsiniz

Doğal Işıltınızı Nasıl Koruyabilirsiniz?

Doğal ışıltınızı nasıl koruyabilirsiniz en hızlı sonuç alacağınız kolay yöntemleri sizler için araştırdık. Küresel olarak, kozmetik endüstrisinin yıllık bileşik büyüme oranının %7 olduğu tahmin ediliyor, bu da insanların görünüşlerine gösterdikleri ilginin giderek arttığını gösteriyor.

Ancak yaşlandıkça, cildin altındaki yağ azalır ve bu da fiziksel güzelliğinizi bu durumdan olumsuz etkileyebilir. Cildinizin yüzeyi pürüzsüzlüğünü kaybettiğinde doğal ışıltısı kaybolabilir. Neyse ki, bu birkaç ipucunu uygulayarak doğal güzelliğinizi koruyabilirsiniz.

Cildinizi Eksfoliye Ederek Doğal Işıltınızı Koruyabilirsiniz

Eksfoliasyon, cildinizin yüzeyindeki ölü deri katmanlarını temizleme eylemidir.

Cildinizin doğal güzelliğini geri kazanmak için, cildinizi düzenli aralıklarla peeling yapmak için nazik bir kese kullanın. Hatta şeker ve bal kullanarak kendi ovalama işleminizi bile yapabilirsiniz.

Doğal ışıltınızı nasıl koruyabilirsiniz sadece şeker granüllerinin ince bir dokuya sahip olduğundan emin olun. Fiziksel pul pul dökülme konusunda çok emin değilseniz, çok fazla manipülasyon gerektirmeyen kimyasal yöntemi tercih edebilirsiniz. Pul pul döktüğünüzde, sadece ölü cilt hücrelerini temizlemekle kalmaz, aynı zamanda cilt gözeneklerini açar ve sivilcelerin tedavisine yardımcı olur. Yüzünüze ek olarak dudaklarınızı da pul pul dökmek isteyebilirsiniz.

Cildinize ışıltı vermek için limon suyu kullanın

Bugünlerde limon suyuyla ışıldayan güzelliğinize kavuşmanız daha kolay. Tek yapmanız gereken narenciye sıvısına gül suyu ve gliserin eklemek, ardından bu karışımı duştan yaklaşık 20 dakika önce cildinize sürmek. Limon suyu sağlıklı miktarda C vitamini ve sitrik asit içerir; bunlar cildinizi aydınlatmaya yardımcı olur. C Vitamini etkili bir antioksidan olduğundan, serbest radikalleri etkisiz hale getirerek ve kolajen üretimini artırarak yaşlanmayla mücadele ederek sizi genç tutar. Parlayan cilt güzelliğinizi geri kazanmak için bir başka basit yöntem de bal ve süt yüz maskesi takmaktır. Yıkamadan önce sadece 20 dakika takabilirsiniz.

doğal ışıltınızı koruyun
Doğal ışıltınızı koruyun

Yüzünüzün / gözünüzün çevresindeki kırışıklıklarla mücadele edin

Kırışıklıklar oluştuğunda, fiziksel görünümünüzü etkileyebilir ve gerçek yaşınızdan daha yaşlı görünmenize neden olabilir. Bu nedenle, kırışıklıkları gizlemeye veya onlardan kurtulmaya çalışmak parlak görünmenize yardımcı olabilir. Bunu çiğ sütle yapabilirsiniz. Üç yemek kaşığı sıvıyı nazikçe ısıtın ve gözleriniz ile yüzünüzün etrafındaki kırışıklıklara uygulayın. Ilık suyla durulamadan önce yaklaşık 20-30 dakika bekletin. Bu prosedürü haftada en az üç kez tekrarladığınızda kırışıklıklarınız giderek azalacaktır. Kırışıklıkların yaşlanmanın doğal bir parçası olması dikkat çekicidir ve bu nedenle belirli bir yaşta onlardan tamamen kurtulamayabilirsiniz. Bununla birlikte, yüz germe
prosedürleri, canlı bir görünüm ve yıllarca sürecek bir ışıltı korumanıza yardımcı olabilir.

Mineral bazlı güneş kremleri kullanın

Güneşten gelen ultraviyole ışınları potansiyel olarak kanserojendir. Bunun yanı sıra, UV ışınları da ten renginizi ve dokunuzu bozarak normalden daha yaşlı görünmesini sağlar. Çinko oksit ve SPF 30+ gibi aktif içerikli mineral bazlı güneş kremleri kullanarak buna karşı Eksfoliasyon, cildinizin yüzeyindeki ölü deri katmanlarını temizleme eylemidir. Cildinizin doğal güzelliğini geri kazanmak için, cildinizi düzenli aralıklarla peeling yapmak için nazik bir kese kullanın. Hatta şeker ve bal kullanarak kendi ovalama işleminizi bile yapabilirsiniz.